Jak se dívám na svět… Soudobé projevy globalizace - Zdeněk Mikoláš, Vítězslav Zamarský, Vendula Fialová, Martina Nikolskaja [e-kniha]

E-kniha ke stažení
54 Kč
Kategorie: E-knihy
Autor: Zdeněk Mikoláš, Vítězslav Zamarský, Vendula Fialová, Martina Nikolskaja
Vydavatel: Mgr. Tomáš Zahradníček - TZ-one
Počet stran: 89
Rok vydání: 2016
Zabezpečení e-knihy: sociální DRM
Formát e-knihy: epub, mobi, PDF
ISBN ePUB: 978-80-753-9022-6
ISBN PDF:
ISBN mobi: 978-80-753-9023-3
Jazyk: čeština
148 1 jak se divam na svet soudobe projevy globalizace
E-kniha ke stažení

Populárně naučná kniha reaguje na aktuální události světa a zejména Střední Evropy. Autoři zobecňují výzkumné poznatky o globalizaci, jejich projevech, dopadech na přírodu, vztahu ekonomické a politické moci, o příčinách soudobé migrace ve světě a v Evropě, o dilematech starých paradigmat a dalších závažných projevech světa na počátku druhé dekády 21. století.  Autoři záměrně konfrontují své poznatky s dalšími informacemi, např. z denního tisku. Vnímavý čtenář najde inspiraci i v různých „nápovědách“ ve formě bajky v závěru knihy apod. Odborný obsah je koncentrován do tří témat: Globalizace očima dneška, Soudobá dilemata paradigmat tržní společnosti … dilemata moci, Od globální společenské k planetární zodpovědnosti.

Jde o první publikaci knižní série “Jak se dívám na svět…“

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení